Covid-19 Hızlı Tarama Testleri ile Endişelerden Kurtulun

Sağlık sektöründeki bilgi ve tecrübesi ile Covid-19 pandemisinde de ayrıcalıklı hizmetler sunan Özel Mediliv Tıp Merkezi’nde koronavirüse yönelik testlerinizi hızlı bir şekilde yaptırabilirsiniz. Hastane kuyruklarında uzun saatler geçirmeden ve riskli alanlara girmeden 15-20 dakika gibi kısa bir süre içerisinde antikor veya antijen testlerini yaptırmanız mümkün.

15-20 Dakika İçerisinde Covid-19 Test Sonucunuzu Öğrenin

Covid-19 virüsünün genetik materyalinin araştırılması sonucunda virüsün varlığını araştırmaya yarayan PCR testleri, 24-72 saat gibi uzun süreler gerektirir. Bunun yerine sağlık profesyonelleri tarafından birkaç dakika içerisinde yapılan ve 15-20 dakika içerisinde sonuç veren antijen testlerinin kullanılması bulaş riskini azaltabilmek adına önemli bir avantaj sağlar. Antijen testi (Covid-19 testi), Covid olup olmadığınızın hızlı bir şekilde öğrenilebilmesine imkan tanır.

Özel Mediliv Tıp Merkezi’nde yeni tip koronavirüse karşı vücudun oluşturduğu antijenleri tespit ederek çalışan hızlı tanı kitlerinde doğruluk oranı %99.4’tür. Ayrıca bu antijen testleri, bugün için Dünya Sağlık Örgütü (WHO) tarafından Covid-19 için ek bir cihaza gerek kalmadan kullanımına onay verilen tek tanı kitidir.

Özel Mediliv Tıp Merkezi sağlık profesyonelleri ve mobil sağlık ekibi tarafından hastanın isteği üzerine test tıp merkezinde, evde veya iş yerinde yapılabilir.

Yalnızca 15 Dakikada Antikor Testinizi Yaptırın

Daha önceden yeni tip koronavirüs enfeksiyonu geçirmiş olan bireylerde bağışıklık durumunun araştırılmasında antikor testlerinden yararlanılır. Antikor testi ile hastalığı geçirip geçirmediğinizi, halen antikor barındırıp barındırmadığınızı veya hastalığı halen geçirmekte olduğunuzun tespit edilmesini sağayabilirsiniz. Hızlı antikor testi, bağışıklık durumunun 15 dakika gibi kısa bir süre içerisinde tespit edilmesine imkan verir.

Özel Mediliv Tıp Merkezi’nde antikor testi için kullanılan hızlı tanı kitleri %99,5 gibi yüksek bir doğruluk oranına sahiptir. Tıpkı hızlı antijen testlerinde olduğu gibi Özel Mediliv Tıp Merkezi’nde veya mobil sağlık ekibi tarafından hastanın belirlemiş olduğu herhangi bir ortamda gerçekleştirilebilir.

Covid-19 hızlı tanı testi ve antikor testlerinde kullanılan kitler, bireysel kullanıma uygun olmayıp yalnızca bu konuda eğitim almış sağlık profesyonelleri tarafından uygulanabilir. Covid-19 testi için, burundan doğru teknikle alınan sürüntü örneğinin test kitine aktarılması sonucunda 15-20 dakika içerisinde sonucu öğrenmek mümkündür. Antikor testi için ise parmak ucundan alınacak bir iki damla kan örneği yeterli olacaktır.

Test sonucunuz Özel Mediliv Tıp Merkezi sağlık ekibi tarafından değerlendirilir. Covid-19 testinizin sonucunun pozitif çıkması durumunda tedavi için gerekli yönlendirmeler yapılır.

Siz de Covid-19 testi yaptırmak veya bağışıklığınızın olup olmadığını öğrenmek istiyorsanız Özel Mediliv Tıp Merkezi’ne bizzat gelerek veya 444 4 776 numaralı telefondan ulaşarak merkezimizde, evinizde veya dilediğiniz adreste güvenilir hızlı tanı kitleri ile testlerinizi yaptırabilirsiniz.

Sağlık Rehberi