Merkezimiz Pandemi Hastaneleri Kapsamında Değildir

Tüm dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan COVID-19 sebebiyle olağanüstü günler yaşanmakta, Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi olarak ilan edilen koronavirüs salgını ülkemizde de görülmektedir.

Virüsün bulaşma endişesi, tüm hastaların acil durumlar dışında hastane ve tıp merkezlerine başvurmasına engel olmakta, randevuların ertelenmesine veya iptal edilmesine neden olmaktadır. Bu durum tedaviden yoksun kalan hastaların, hastalıklarına ilerlemesine yol açmaktadır. Özellikle kronik rahatsızlığı olan, sürekli takip ve tedavi gerektiren hastaların sağlığını olumsuz etkilemektedir.

Koronavirüs salgını nedeniyle hastaların gerekli ve yeterli sağlık hizmetinden faydalanabilmesi amacıyla Sağlık Bakanlığı tarafından bazı hastaneler “Pandemi Hastanesi’’ olarak adlandırılmaktadır.

Özel Mediliv Tıp Merkezi, Sağlık Bakanlığı’nın PANDEMİ HASTANESİ olarak tanımladığı hastaneler arasında değildir. Yalnızca poliklinik hastalarına hizmet vermektedir. Bununla birlikte evde bakım ve tahlil hizmeti bulunmamaktadır.

Özel Mediliv Tıp Merkezi’nde uzman hekim kadromuz ile pandemi döneminde poliklinik hizmetlerimiz kesintisiz devam etmektedir.

Uzman Hekimler kendi uzmanlık alanlarında tedavi ve tetkike Özel Mediliv Tıp Merkezi’nde devam etmektedir. Poliklinik hastaları, rahatlıkla rutin muayenelerini yaptırabilirler.

Özel Mediliv Tıp Merkezi’nde Göz Sağlığı ve Hastalıkları, İç Hastalıkları, Nöroloji, Ortopedi, Kulak Burun Boğaz Hastalıkları, Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi, Psikiyatri-Psikoloji alanlarında hasta kabulü bulunmaktadır.

Ayrıca Özel Mediliv Tıp Merkezi online muayene hizmeti sağlamaktadır. Uygun hastalar, uzman hekimler ile online görüşme talebinde bulunabilir ve gerekli medikal yardımı alabilirler. Kontrol muayenesi için limit 10 gündür.

Koronavirüs salgını önlemleri kapsamında Özel Mediliv Tıp Merkezi’nde gerekli tüm tedbirler alınmaktadır. Özel Mediliv Tıp Merkezi’ne gelen herkesin temas durumları HES kodu ile incelenir. HES kodu olmayan kişilerin girişine izin verilmez. Ateş kontrolleri yapılır.

Sağlık personelleri ile herhangi bir temasta bulunmasına olanak verilmeden koronavirüs şüphesi olan hastalar izole edilir.

Özel Mediliv Tıp Merkezi’nde yatan hasta servisi hizmette değildir, cerrahi hizmetler ve operasyonlar yapılmamaktadır.

Bununla birlikte koronavirüs tedavisi de yapılmamaktadır.

Hastalık saptanması durumunda hasta, pandemi hastanelerine sevk edilir.

Toplum sağlığı, sevdikleriniz ve kendi sağlığınız için alınan tedbirlere ve kurallara uyarak koronavirüse karşı en etkili silahın etkili önlem almak olduğunu unutmayınız.