Güvenlik Politikası

Güvenliğin eksiksiz sağlanması, istenen sağlık hizmetinin de kusursuz verilmesini sağlar. Hasta, hasta yakınları ve hastane ekibinin güvenliğinin sağlanması daha kaliteli hizmet sunulmasını ve memnuniyetin arttırılmasını sağlar. Bu nedenlerle güvenlik politikasına yapımız içinde büyük bir önem vermekte ve güvenliği korumak için her türlü önlemi almaktayız.

Hastanemizde görev alan güvenlik görevlileri büyük bir titizlikle ve gerekli kriterler baz alınarak seçilmektedir. Hastalarımızın, hasta yakınlarının ve hastane personelinin güvenliği açısından, gerekli görüldüğü takdirde, araç kontrolü ya da bagaj araması yetkileri bulunmaktadır. Yalnızca güvenlik görevlileri değil, ortak alanları 24 saat boyunca gözeten kamera sistemleri de güvenliği sağlamaktadır.

Hem kendi güvenliğiniz hem eşyalarınızın güvenliği için, hastaneye gelişinizde gereğinden çok eşya getirmemeye özen göstermelisiniz. Yanınızda bulunan maddi ya da manevi değeri yüksek olan eşyaları hasta odası içinde bulunan kasalara yerleştirebilirsiniz. Yardıma gereksinim duyduğunuz zaman hemşireye haber verebilir ve güvenlik görevlisine emanet edilmesini isteyebilirsiniz.

Eşyalarınızdan herhangi birinin kaybı söz konusuysa mutlaka hemşirenize bildiriniz. Hemşire güvenlik görevlisine durumu iletecek ve eşyanızın en kısa sürede bulunması sağlanacaktır.

Hastane içinde herhangi bir şeye ihtiyacınız olması durumunda hastane personeline veya hemşirenize bildiriniz. Güvenliğiniz ve ihtiyacınızın çabuk giderilmesi için yabancı birinden yardım istemeyiniz.

Hastane içinde ya da civarında garip veya şüpheli bir olay görürseniz mutlaka hastane personeline haber veriniz.